Безопасно отказване от алкохола – Ето как да се откажете от алкохола завинаги!

Медицински център за лечение на различни видове зависимости

Алкохолът е легално и широко достъпно вещество, което намалява задръжките и има широк спектър от отрицателни ефекти. Поради факта, че алкохолът е легален и може да се намери навсякъде, мнозина погрешно вярват, че това вещество не е опасно. Освен това огромното мнозинство живее в заблудата, че алкохолът изобщо не е наркотик! Истината обаче е напълно противоположна. Алкохолиците знаят това най-добре и го усещат на собствената си кожа. След като алкохолът се превърне в навик, а навикът в разрушителен порок, отказването от алкохола не е никак лесна задача.

Хроничното, прекомерно и неконтролирано пиене почти сигурно води до алкохолизъм. Това е зависимост, от която е много трудно, ако не и невъзможно, да се измъкнеш сам. Така че не всеки, който пие, е алкохолик. Но когато човек няма контрол върху употребата на алкохол и когато алкохолът контролира действията на човека, е сигурно да се каже, че има разстройство, свързано с употребата на алкохол.

Медицински доказано и надеждно отказване от алкохола е единственият начин да се освободите от този порок завинаги!

Алкохолизмът е сложно и прогресиращо заболяване, което бавно, но сигурно завладява и разрушава живота на индивида и неговите близки. В алкохолизма се навлиза бавно и постепенно, както казва народът „чашка по чашка”. Дори самите алкохолици, когато си спомнят първото си алкохолно питие или пиянство, никога не биха могли да си представят, че един ден ще се пристрастят към алкохола. Още повече, че вярваха, че това никога няма и не може да им се случи!

Още когато се стигне до етапа, в който човек не може да издържи ден без алкохол, т.е. не може да функционира нормално без алкохол в организма си, започва търсенето на решения. Тогава семейството на алкохолиците, както и на зависимите, често се питат „как да откажа алкохола“, „как най-лесно да откажа алкохола“, „има ли естествено лекарство за алкохолизъм“ и други подобни.

Разберете в нашия по-нататъшен текст как да се възстановите от алкохола, как изглежда проверената алкохолна детоксикация. Вижте също как изглежда ефективното и ефикасно спиране на алкохола.

Защо отказването от алкохола е трудно?

Разстройството при употреба на алкохол и алкохолизмът могат да доведат до много физически, психологически и социални странични ефекти. От наддаване на тегло, чернодробни заболявания, свързано с алкохол и домашно насилие, до загуба на доходи, домашно насилие и смърт. Когато алкохолизмът достигне пълния си капацитет, опитът или пътят за отказване от алкохола може да бъде много трънлив и сложен.

Основната причина, поради която е много трудно алкохоликът да се откаже от алкохола, се крие в силното желание за това вещество. По-точно, когато човек внезапно и рязко спре да пие, се появяват неприятни симптоми на алкохолна абстинентна криза, за която ще стане дума по-късно.

Състоянието на алкохолна криза е такова, че алкохоликът, искайки да избегне или облекчи неприятните и болезнени симптоми, отново посяга към алкохола. Този път обаче пие алкохол в по-големи количества. Наличието на алкохол на всяка крачка допълнително усложнява проблема с отказването от алкохола, тъй като напълно улеснява възможността за рецидив.

Проведени са многобройни проучвания по темата „защо отказването от алкохола е трудно“. Шокиращ факт е, че отказването от алкохола всъщност е много по-трудно от отказването от всяко друго психоактивно вещество. Начинът, по който алкохолът влияе на мозъка и промените, които настъпват в мозъка поради влиянието на етанола, могат да обяснят до известна степен защо отказването от алкохола не е лесно предизвикателство.

Процес за отърваване от алкохолна зависимост под медицински надзор

Алкохолът и три големи промени в мозъка

1) Освобождаване на допамин

Една от първите промени, които настъпват в мозъка, което прави хората пристрастени към алкохола и затруднява отказването, е стимулирането на освобождаването на допамин. А именно алкохолът, като психоактивно вещество, влияе върху производството на този невротрансмитер, отговорен за регулирането на чувството на удоволствие и удовлетворение.

Освобождаването на този химикал засяга мозъчната система за възнаграждение, подхранвайки високия интерес на хората и удоволствието от алкохола. Ето защо хората продължават да пият, тъй като мозъкът, поради освобождаването на допамин, се научава да свързва това вещество с положителни преживявания.

2) Толерантност

Въпреки това, тъй като човек продължава да пие много и често, в мозъка настъпва друга голяма промяна. А именно с течение на времето мозъкът става чувствителен към отделянето на допамин, в резултат на което удоволствието от алкохолните напитки започва да избледнява и изчезва. Тъй като мозъкът и тялото стават толерантни към алкохола, човек трябва да пие по-големи количества и на по-чести интервали, за да се „чувства добре“.

Именно на този етап започва преходът от „наслаждаване на алкохол“ към „неумерено пиене“. Това е моментът, в който може да се каже, че е възникнало разстройство, свързано с употребата на алкохол – стъпка към алкохолизма.

3) Компенсация и допълнителна толерантност

Трета голяма промяна настъпва при многократно излагане на мозъка на алкохол. Алкохолът е депресант на централната нервна система, което означава, че това вещество забавя определени дейности на ЦНС. Когато човек пие много и неконтролируемо, със сигурност ще има забавено дишане и пулс. Също така, човекът ще има значителни проблеми с координацията на движенията и способността за разсъждение. Разбира се, в крайна сметка идва до развитие на толерантност. Човекът ще почувства, че трябва да пие всеки ден, за да функционира, а не да „прекара деня“.

Когато мозъкът свикне с алкохола, той компенсира тези потискащи или забавящи ефекти. Той прави това чрез увеличаване на активността на глутамата – един от основните възбуждащи химикали в мозъка. С други думи, мозъкът реагира, като се възбужда повече от наличието на алкохол. Дори когато човек не пие, мозъкът остава в това възбудено състояние.

С мозъка в това свръхактивно състояние, човек с хроничен проблем със злоупотребата с алкохол ще има нарушен сън, ще бъде тревожен и ще започне да се тресе. След това мозъкът се нуждае от седативния ефект на алкохола, за да смекчи ефектите на възбуждащия химикал, така че човекът да се чувства нормално. С други думи – човекът след това отново продължава да пие.

Върнете живота си на правилния път

Обадете ни се и си насрочете разговор с нашите лекари

Естествени хапчета за алкохолизъм и естествено лечение на алкохолизъм – мит или истина?

Въпреки че милиони хора по света се борят с алкохолизъм и разстройство, свързано с употребата на алкохол, за съжаление малко от тях търсят лечение. Много хора смятат, че има някакъв чудотворно естествено лекарство за алкохолизъм. Ето защо тук съвсем естествено възниква въпросът – има ли естествено лечение за алкохолизъм? И ако отговорът е да, до каква степен естественото спиране на алкохола е ефективно в борбата с алкохолизма?

В интернет, разбира се, можете да намерите много статии по тази тема, както и факта, че естествено лекарство за алкохолизъм или някои капки за отказване от алкохола могат ефективно и успешно да предотвратят (злоупотребата) с алкохол. Дали обаче наистина е така?

Алкохолизмът е коварно и прогресиращо заболяване, което почти неусетно навлиза в живота на човека и постепенно се развива. Това е заболяване, което всъщност може да се развие с години, преди човек да разбере, че има проблем с алкохола. С други думи, алкохолизмът не е състояние, което може да се лекува и особено не може да се излекува за кратко време и в домашни условия. По-конкретно, няма преки пътища за спиране на алкохола, нито тинктури или капки за спиране на алкохола, които могат да съживят човек и да дадат желания ефект най-накрая да се откаже от алкохола.

Естествено лекарство срещу алкохолизъм, както всяка друга чаена смес или тинктура, няма да навреди на тялото. Но, също така, трябва ясно да се подчертае, че отвикването от алкохола по естествен път НЕ МОЖЕ да даде пълен и завършен ефект, каквото е пълното отвикване от алкохола!

Така че един от най-големите митове е, че спирането на алкохола, със или без помощта на естествени лекарства за алкохолизъм, е възможно и безопасно у дома. Напротив, това е много опасно, тъй като човек може да изпита многобройни нежелани последствия като параноя, халюцинации, делириум тременс (алкохолна лудост), сърдечно-съдови усложнения… В екстремни случаи може да настъпи смърт!

В допълнение, естественото лекарство за алкохолизъм, т.е. лекарство на растителна основа, изисква изключително висока самодисциплина и воля. Има погрешно схващане сред част от обществото, че е необходим „само малко повече самоконтрол“, за да отказване от алкохол и за спиране на пиене. Редовната и продължителна консумация на алкохол ПРОМЕНЯ химическата структура на мозъка.

Променената мозъчна химия не може да бъде лекувана или заменена със самоконтрол, който човек вече е загубил поради злоупотреба с алкохол. Поради всичко изброено по-горе, спиране на алкохола и детоксикация от алкохол винаги изискват медицински доказани и надеждни лечения, както и фармакологично тествани хапчета за алкохолизъм.

Как да напуснем алкохола и алкохолната криза

„Как да се откажа от алкохола“ е един от най-честите въпроси, задавани от семейството на алкохолик или други негови близки. Със сигурност въпросът „как да се откажа от алкохола завинаги“ е характерен за алкохолиците, но само когато се окажат в по-напреднал стадий на това заболяване. Опитът показва, че алкохолиците или семейството на алкохолици, като правило, кандидатстват за лечение в по-късните етапи на алкохолизма. По-точно възникват, когато проблемът наистина стане сериозен и застрашаващ здравето.

Преди да разгледаме как да се откажем от алкохола, е необходимо да видим какво се случва, когато човек, след редовно и компулсивно пиене, остане без алкохол в тялото. А именно, когато алкохолик внезапно и рязко спре да пие, настъпва състояние, наречено алкохолна абстинентна криза. По принцип абстинентната криза и отказването от каквото и да е психоактивно вещество е трудно и неприятно. Алкохолът обаче е едно от малкото наркотици, които могат да причинят фатална абстинентна криза, тъй като симптомите на алкохолна криза могат да бъдат животозастрашаващи!

Добрата новина е, че спирането на алкохола може да бъде безопасно и сигурно, само ако се извършва в подходящо заведение за отказване от наркотици. В този смисъл е много важно на човека да бъде предоставена доказана програма за лечение. Детоксикацията на организма от алкохол трябва да се извършва под наблюдението на професионалист.

Никога не трябва да се опитвате да се откажете от алкохола сами и у дома, тъй като това преживяване може да завърши със смърт! Изкушението да пиете отново алкохолни напитки, за да предотвратите неприятните симптоми на абстинентна криза, е твърде голямо!

Алкохолната криза се причинява от толерантността на тялото и мозъка към това вещество. Следователно човекът, тоест неговият организъм става физически зависим от алкохола. Както подчертахме, алкохолът е депресант на централната нервна система, който променя начина, по който функционира мозъкът. По-конкретно, пиенето на алкохол кара мозъка да произвежда повече GABA (гама-аминомаслена киселина, невротрансмитер, който кара човек да се чувства спокоен и еуфоричен), но също и по-малко глутамат (невротрансмитер, който кара човек да се чувства развълнуван).

За да балансира това съотношение, мозъкът в крайна сметка се опитва да произведе по-малко GABA и повече глутамат. След като човек внезапно спре да пие алкохол, мозъкът на човека е „объркан“. Ефектите от този дисбаланс се отразяват в симптомите на алкохолна криза, като треперене и тревожност.

Интензивността на тези симптоми зависи от редица фактори, включително:

  • Колко често човекът пие;
  • Колко време пие човекът;
  • Кога и по какъв начин човек внезапно спира да пие алкохол;
  • Общо здравословно състояние на човека;
  • Наличие на други психологически проблеми към момента на спиране на консумацията на алкохол.
Като цяло, ако човек е консумирал много алкохол за дълъг период от време (месеци или години), интензивността на симптомите на алкохолна абстиненция ще бъде по-голяма и по-силна.
Клиника за безопасно и успешно лечение на алкохолна зависимост

Как да напуснем алкохола и алкохолната криза

Както многократно сме подчертавали, отказването от алкохола у дома и сами никога не е препоръчително решение. Причината се крие именно в болезнените, неприятни симптоми на алкохолна криза. Най-общо казано, всеки алкохолик ще преживее алкохолна криза по различен начин. Някои ще имат по-тежки, а други по-леки симптоми. Заради това доста неприятно състояние обаче всеки от тях ще иска да знае отговора на въпроса „как най-лесно да се откажа от алкохола“.

Симптомите на тази криза могат да варират от умерени до изключително тежки и дори фатални. Сред другите, някои от тези симптоми включват:

  • Тревожност;
  • Объркване и недоумение;
  • Умора;
  • Главоболие;
  • Бързо и силно сърцебиене (палпитации);
  • Високо кръвно налягане (хипертония);
  • Безсъние и кошмари;
  • Раздразнителност;
  • Гадене и повръщане;
  • Треперене;
  • Промени в настроението;
  • Изпотяване;
  • Загуба на апетит;
  • Разширени зеници.

Голяма част от хората, които търсят най-лесния начин да се откажат от алкохола, вече имат опит с алкохолна криза. За съжаление, в повечето случаи, поради интензивността на симптомите, лицето избягва или смекчава ефектите от абстинентната криза, като пие отново алкохол. Поучени от гореспоменатите неприятни симптоми, алкохолиците се страхуват, че ще преживеят отново това болезнено и неприятно преживяване, поради което пият отново – но този път по-често и повече.

Така човекът официално влиза в порочния кръг на алкохолизма. С други думи, пиенето на алкохол вече не представлява удоволствие и наслада. Консумацията на алкохол се превръща в необходимост за избягване на алкохолна криза, причинена от толерантността на организма.

Повечето алкохолици ще изпитат леки до умерено тежки симптоми на алкохолна криза. Въпреки това, около 10 процента от всички алкохолици могат да получат изключително тежки и животозастрашаващи симптоми на това състояние. Това са следните симптоми:

  • Температура и треска;
  • Учестено дишане и изключително ускорен пулс;
  • Силно изпотяване;
  • Психическо объркване;
  • Атаки;
  • Параноя;
  • Халюцинации.

Как да се откажете от алкохола завинаги - Отказването на алкохола сами може да бъде фатално!

Вярно е, че „сухото“ отказване от алкохола наистина може да причини фатални последици за алкохолика, включително смърт. Въпреки че това рядко се случва на практика, за да видите как да се откажете от алкохола завинаги, е необходимо да разберете условията на алкохолна криза, която може да бъде животозастрашаваща!

Става въпрос за следните ситуации:

1) Делириум тременс

Делириум тременс (алкохолна лудост) е най-тежкото усложнение на алкохолизма и самостоятелно отказване от алкохола. Това състояние се характеризира с изключително силни и силни симптоми на абстинентна криза. Изчислено е, че рискът от делириум тременс при хроничните алкохолици е 5 до 10 процента. С други думи, средно един на всеки 20 души, които преживяват алкохолна криза, ще изпитат и делириум тременс.

Също така, хронично зависимите от алкохол, както и хората, които преди това са преживели алкохолни кризи, са изложени на по-висок риск от делириум тременс. Повечето от симптомите на делириум тременс се появяват в рамките на 2 до 3 дни след като лицето спре да пие.

Ако Вие или Ваш близък изпитвате симптоми на ДТ, е необходимо незабавно и спешно да потърсите професионална помощ, за да извършите възможно най-скоро безопасна детоксикация на организма от алкохол!

Симптомите на делириум тременс включват:

  • Емоционален стрес и психическа болка и страдание;
  • Умора;
  • Треска и температура;
  • Дезориентация;
  • Халюцинации;
  • Свръхчувствителност към звук, допир и светлина;
  • Силна възбуда и раздразнителност;
  • Силно объркване;
  • Силен страх;
  • Епилептични припадъци, които могат да причинят загуба на съзнание;
  • Хипертермия;
  • Увреждане на паметта;
  • Дехидратация;
  • Сънливост и умора.

В допълнение, делириум тременс може да завърши със смърт. Смята се, че смъртността от ДТ е много висока – около 25 процента!

2) Атаки

Самостоятелно отказване от алкохола, без наблюдението на професионален медицински персонал, може да причини гърчове, които обикновено се появяват преди делириум тременс. В редки случаи тези атаки могат да доведат до смърт. Освен това статистиката показва, че около една трета от алкохолиците, които получават гърчове по време на алкохолна криза, по-късно ще изпитат делириум тременс.

Следователно гърчовете по време на алкохолна криза са силен индикатор, за който трябва да внимавате. Припадъците могат да показват, че делириум тременс е на път да настъпи.

3) Сърдечна недостатъчност и спиране на сърдечната работа

Отказване от алкохол само по себе си може да доведе до значителни сърдечни проблеми, поради начина, по който алкохолът и алкохолизмът засягат вътрешните органи. Сърдечната недостатъчност е особено рискова, ако човек изпитва симптоми на делириум тременс като част от процеса на спиране на алкохола.

Отказване от алкохол по часове и дни

Продължителността на спирането на алкохола, както и интензивността на симптомите на алкохолната криза, ще зависят от човека. Ако се чудите „колко време продължава спирането на алкохола“, в повечето случаи признаците на алкохолна криза се появяват и изчезват в рамките на 7 дни. Те обаче могат да отнемат много повече време, особено в така наречената фаза. на пост-остро отнемане на алкохола.

По същия начин голям брой хора изпитват симптомите на алкохолна криза на три етапа:

  • ПЪРВА ФАЗА: Започва до 6 часа от момента на последната консумация на алкохол и може да продължи до 7 дни;
  • ВТОРА ФАЗА: Започва през първите 48 часа от момента на последното питие и може да продължи до една седмица;
  • ТРЕТА ФАЗА: Започва 48 часа след последното питие и може да продължи два до три дни.

1) ПЪРВАТА ФАЗА НА ОТСТРАНЯВАНЕ ОТ АЛКОХОЛ - УМЕРЕНИ СИМПТОМИ

На този етап симптомите на алкохолна криза могат да започнат в рамките на 6 часа след последната алкохолна напитка. Понякога симптомите могат да се появят в рамките на 12 часа. Тези симптоми са умерени, но много неприятни за алкохолика:
  • Гадене;
  • Треперене;
  • Промени в кръвното налягане (най-често хипертония);
  • Тревожност;
  • Безсъние и други проблеми със съня;
  • Проблеми с апетита.
Както посочихме, спирането на алкохола в първата фаза може да продължи до 7 дни.

2) ВТОРА ФАЗА НА ОТКАЗВАНЕ ОТ АЛКОХОЛ - ВЪЗМОЖНИ АТАКИ И ДРУГИ СЕРИОЗНИ СИМПТОМИ

Сериозни симптоми на алкохолна абстиненция, включително гърчове, се появяват в рамките на първите 48 часа (2 дни) от последното питие. Голям брой алкохолици, които преминават през самостоятелно отказване от алкохола, навлизат в тази фаза и изпитват много неприятни атаки.

Дори човек да не е изпитвал по-сериозни, трудни и неприятни симптоми след 48 часа, винаги има възможност те да се появят по-късно. Освен пристъпи, алкохоликът в тази фаза може да изпита и халюцинаторни преживявания. Втората фаза обикновено достига своя връх между 24 и 72 часа след последното питие на човека.

3) ТРЕТА ФАЗА НА ОТКАЗВАНЕ ОТ АЛКОХОЛ - ДЕЛИРИУМ ТРЕМЕНС

Около 50 процента от хората, които преживеят втората фаза и гърчовете, почти сигурно ще получат и делириум тременс. Алкохолната лудост („пиянска лудост“), като част от третия етап на абстиненция, настъпва между 48 и 72 часа след последното изпито питие.

В допълнение, симптомите на отнемане на този етап могат да включват изпотяване, объркване, треска, ускорен пулс и хипертония. В тази фаза симптомите на абстиненция са най-интензивни и най-трудни за алкохолика като сила.

Тази фаза обикновено продължава от 2 до 3 дни, но са регистрирани случаи с продължителност до една седмица.

4) ВЪЗМОЖНА ЧЕТВЪРТА ФАЗА - ПОСТ-ОСТРО ОТКАЗВАНЕ ОТ АЛКОХОЛ

Някои хора, преминаващи през процес на отнемане на алкохола, могат да изпитват симптоми на отнемане за дълъг период от време – от седмици до месеци след спиране на алкохола. Ето защо тази фаза се нарича пост-остър абстинентен синдром.

На този етап повечето от физическите симптоми на абстиненция изчезват, но остават психологически проблеми като тревожност, раздразнителност и продължително безсъние.

Тази фаза може да продължи седмици, дори месеци, до две години.

Как да се възстановим от алкохолизма и как да се откажем от алкохола?

Както видяхме, всеки опит да се откажете от алкохола сами ще бъде труден, но и невъзможен поради гореспоменатите болезнени симптоми на алкохолна криза. Има голям брой алкохолици, които опитват детоксикация у дома или опитват някакво естествено лекарство за алкохолизъм, капки за спиране на алкохола и други подобни. Ефектите в тези ситуации обаче почти винаги са минимални или изобщо не съществуват. Ето защо алкохоликът, поради силно желание и голямо изкушение, отново посяга към алкохола като единствена утеха. Ето защо възникват въпроси – как да напуснем алкохола завинаги, тоест, как да се излекува алкохолизмът веднъж завинаги?

А именно, отвикването от алкохола започва с осъзнаването, че има проблем и осъзнаването, че детоксикацията от алкохола у дома е невъзможна и неустойчива. Като се има предвид, че самостоятелното отказване от алкохола често може да завърши със смърт, винаги е необходимо да се свържете с оторизирани и квалифицирани институции, където детоксикацията на тялото от алкохол се извършва по безопасен и надежден начин.

Следователно, отговорът на въпроса „как да се излекуваме от алкохолизма“ се крие в комплексната помощ, оказвана от квалифицирани центрове за абстиненция.

Като се има предвид разпространението на алкохола в нашата култура и неговата наличност на всяка крачка, хората, които се възстановяват от алкохолизъм, са постоянно бомбардирани с причини за рецидив! Ето защо оторизираните институции за лечение на алкохолизъм трябва да бъдат оборудвани с подходящи средства, които позволяват ефективни методи за контрол и премахване на всяко желание и възможността за рецидив.

„MedTiM“ е модерна и сертифицирана болница за лечение на зависимости, оборудвана по последните световни европейски медицински стандарти. Нашата клиника е обслужвана от международно признати лекари със световна репутация и дългогодишен опит в областта на лечението на алкохолизъм и всяка друга форма на зависимост. С нашите иновативни лечебни програми, индивидуален подход и прилагане на медицински доказани методи, ще Ви помогнем да се освободите от алкохолизма!

MedTiM - Бърза, безопасна и БЕЗБОЛЕЗНЕНА алкохолна детоксикация

Алкохолизмът е сложно и прогресиращо заболяване, което представлява сериозен проблем не само за болния, но и за семейството и най-близките хора на алкохолика. Алкохолната зависимост разрушава всеки аспект от живота на индивида – здравен, социален, семеен, служебен, финансов… Именно затова лечението на алкохолна зависимост в клиника „MedTiM“ включва комплексен подход, който включва психологично, фармакологично и социално лечение. Освен това, това, което ни отличава от другите при лечението на алкохолизъм, е абсолютно БЕЗОПАСНА и БЕЗБОЛЕЗНЕНА детоксикация от алкохол!

Програмите за лечение на алкохолизъм в клиниката „MedTiM“, наред с други неща, водят пациента чрез безопасна и ефективна медицинска детоксикация. Медикаментозното лечение е последвано от психотерапия, чиято цел е да промени нагласите и навиците, довели до проблема!

Детоксикацията на организма от алкохол в клиника „MedTiM“ е началният и един от най-важните етапи в лечението на алкохолизма. Това е много важна процедура, която предотвратява рецидиви поради алкохолни кризи. Детоксикацията на организма от алкохол включва подходящи инфузии, витамини, транквиланти (анксиолитици) и бета блокери, които спадат към групата на лекарствата от антиабстинентната терапия!

Алкохолната детоксикация в клиника „MedTiM“ помага на пациента да се освободи по-бързо от токсичните вещества! В процеса на лечение на алкохолизъм и детоксикация извършваме цялостно прочистване на черния дроб от алкохол. Чрез детоксикацията ние „помагаме“ на черния дроб да преработи и елиминира голям брой токсини и разпадни продукти, които вредят на здравето на пациента.

Ако се чудите колко време отнема алкохолната детоксикация при нас, отговорът е от 2 до 4 дни. Процесът на очистване на организма от алкохола и неговата продължителност зависи от степента на алкохолизъм на пациента (колко често е пил, колко време е пил, общото здравословно състояние на пациента, съществуващи психични разстройства…). Целта на детоксикацията от алкохола, в допълнение към пълното прочистване на тялото от следи от етанол, е и създаването на дълготрайна абстиненция и премахване на желанието и рецидивите!

Отказване от алкохол в клиниката MedTiM само за 14 дни!

Ефективни методи за лечение на алкохолизъм в специализирана среда

Клиника „MedTiM“ предоставя на всички пациенти цялостна и комплексна процедура за отказване от алкохола само за 14 дни! Това означава, че ние нямаме дългосрочни, неефективни и остарели методи на лечение, както в много други подобни институции! Нашата цел е да разубедим всеки пациент от употребата на алкохол и бързо да го насочим към правилния път в живота!

В края на лечението и алкохолната детоксикация, всеки пациент получава уникални хапчета за алкохолизъм – течен имплант, тоест инжекция Disulfiram! Този уникален алкохолен блокер позволява на пациентите период от време, през който те са напълно защитени от всички ефекти на алкохола.

Основният ефект на това лекарство, т.е. алкохолен блокер, се състои в знанието на пациента, че ще изпита лоши последици, ако консумира алкохол, докато приема блокера!

Ефектът от инжектирането на Disulfiram продължава 28 дни, след което пациентът трябва да получи отново същата доза през следващите 28 дни. През този период на пациента се дава възможност ефективно, с помощта на нашите психолози, психиатри, психотерапевти и друг медицински персонал, да разреши всички физически и психологически проблеми, които могат да предизвикат жажда и желание за алкохол.

Препоръчва се през следващите 12 месеца от деня на първата инжекция Disulfiram да се приема като антиалкохолно лекарство и алкохолен блокер. В допълнение към блокерите, на пациента се предписва подходяща фармакотерапия и се препоръчва да продължи психотерапията. Ако има определени противопоказания за течен имплант Disulfiram, на пациента се предписват таблетки за отказване от алкохол – Esperal (твърд Disulfiram). При тези уникални хапчета за спиране на алкохола ефектът им продължава 24 часа и се приемат заедно с предписаната редовна терапия в края на болничното лечение.

Благодарение на Disulfiram, който даваме на нашите пациенти, човек получава невероятен шанс да се откаже от алкохола завинаги! Disulfiram е изключително ефикасно лекарство против алкохолизъм и един от отговорите на въпроса „как да се излекува алкохолизъм“! Все пак трябва да се отбележи, че алкохолните блокери не лекуват напълно алкохолизма, а се използват като допълнително средство при лечението на този вид зависимост.

Факт е, че импланти Disulfiram са много ефективни, като се има предвид, че осигуряват изключителна защита в трудния период на ресоциализация след терапевтично и стационарно лечение. Процедурата по поставяне на течен имплант е безболезнена, проста, не оставя белези и не изисква зашиване. И най-важното, резултатът е видим веднага! След поставяне на импланта пациентът е защитен от ефекта и влиянието на алкохола!

Специалисти от клиника „MedTiM“ успешно провеждат тази процедура от много години и се е доказала като много ефективно, надеждно и безопасно решение в програмата за лечение на алкохолизъм! Като предотвратява повторната консумация на алкохол и създава отвращение към алкохолните напитки, Disulfiram дава възможност на човек да бъде трезвен. В резултат на това пациентът ще бъде по-мотивиран да реши здравословно проблемите, довели до пристрастяване!

Защо да се лекувате от алкохолизъм в клиниката MedTiM?

В клиника „MedTiM“ пациентите преминават цялостна програма за лечение, която включва: детоксикация, фармакотерапия, рехабилитация, психотерапия и психостабилизация, както и амбулаторно лечение. И всичко това само за 14 дни – без дълготрайни лечения и остарели методи на лечение!

След задълбочено лечение и цялостни медицински грижи в болница „MedTiM“, пациентът ще бъде готов да пристъпи към нов и здравословен живот, по-щастлив и пълноценен!

Пациентът ще почувства забележимо подобрение в качеството на съня. Апетитът му ще се нормализира, като същевременно ще изчезнат раздразнителността, капризността, внезапните промени в настроението, агресивността и тревожността. Мозъкът и тялото на пациента ще се адаптират към липсата на алкохол, без никакви кризи или неприятни симптоми.

Производството на ендорфини и допамин също ще се нормализира, поради което пациентът ще започне отново да се наслаждава на предишните си дейности и хобита. Нуждата и желанието за алкохолни напитки ще постепенно ще изчезнат!

Формиране на отвращение към алкохола

След стабилизиране на състоянието на пациента и психотерапия, алкохолът вече няма да контролира хода и начина на живот. Освен това пациентът ще започне да формира негативно отношение и отвращение към всяка алкохолна напитка. Всяко докосване с алкохол ще събуди лоши спомени у пациента, той ще си спомни корена на проблемите си. Ето защо отвращението към алкохолните напитки ще бъде още по-голямо!

Освен това личността на пациента ще бъде напълно възстановена и укрепена. Ще има отхвърляне на всички лоши навици, както и създаване и възприемане на здравословен начин на мислене.

Пациентът е защитен дори след напускане на болницата

Чрез инжектиране на течен имплант Disulfiram (или използване на Esperal, под формата на хапчета за алкохолизъм), в случай на консумация, алкохолът няма да има положителен и приятен ефект върху тялото. Напротив, ще има изключително неприятни и дори болезнени последици като главоболие, гадене, повръщане и други подобни – всички тези симптоми, подобни на симптомите на махмурлук.

Клиника „MedTiM“ осигурява и дава възможност за амбулаторно лечение, т.е. подкрепа в периода на адаптация и след изписване от болницата в продължение на 12 месеца.

Пациентът ще влезе в нов и здравословен живот – без желание за алкохол!

Груповите, системно-семейните, когнитивно-поведенческите и индивидуалните терапии ще дадат възможност на пациента да види и разбере по-добре причините за своите проблеми. Нашите психолози и психотерапевти ще помогнат на пациента още по-ясно да изясни негативните последици от употребата на алкохол. Пациентът ще започне да се противопоставя на алкохолизма и алкохола на съзнателно и подсъзнателно ниво!

СВЪРЖЕТЕ СЕ С НАС ПО ВСЯКО ВРЕМЕ! НИЕ СМЕ НА ВАШЕ РАЗПОЛОЖЕНИЕ 24 ЧАСА, СЕДЕМ ДНИ В СЕДМИЦАТА!

Комуникационните умения ще се подобрят и пациентът ще започне да взема правилни и рационални решения. Като цяло, след лечение в нашата болница за лечение на зависимости, пациентът ще се научи да решава проблемите си по по-здравословен начин. Той/тя ще приеме и обича себе си отново. В резултат на това отношенията с хора, които са били увредени поради злоупотреба с алкохол, ще бъдат коригирани.

Защото „MedTiM“ наистина се грижи максимално за всеки пациент. Защото „MedTiM“ е мястото, където наистина започва новият живот!

Неманя

Мениджър за български

Ние сме Ви достъпни по всяко време!
Преглед на съдържанието

Научете всичко за зависимостите и други психични проблеми